Kolce na gołębie i inne ptaki

Przesiadujące na parapetach, gzymsach i dachach ptactwo jest zmorą dla gospodarzy domów i mieszkań, a także osób odpowiedzialnych za obiekty użyteczności publicznej oraz miejską przestrzeń. Sposobem na uciążliwych lokatorów zanieczyszczających okna i elewacje budynków są szerokie plastikowe kolce odstraszające na ptaki – gołębie i przedstawicieli innych gatunków. To w pełni humanitarne rozwiązanie, które ma na celu wyłącznie odpędzenie zwierząt.

Chcąc stworzyć barierę przeciwko ptactwu, można wybrać z naszej oferty dwa warianty zabezpieczeń pasujące do określonej szerokości chronionych powierzchni. Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych systemów ochronnych.

plastikowe kolce przeciw ptakom model A

Kolce na ptaki Model A - 18 kolców

Model A jest przeznaczony do gzymsów i parapetów o szerokości 10-18 cm. Szerokie plastikowe kolce odstraszające na ptaki, w tym gołębie czy wróble, mają 18 drutów. Można je swobodnie ustawiać w dowolnej konfiguracji. Podziałka ułatwia ich dopasowywanie do dowolnego miejsca, a także indywidualnych potrzeb.

 • Podstawa – bezbarwny poliwęglan odporny na wszelkie warunki atmosferyczne
 • Długość modelu – 40 cm
 • Zakres ochrony – 10cm-18cm
 • Wysokość drutów – 12 cm
 • Druty tępo zakończone – nie raniące ptaków

Kolce na ptaki Model B - 26 kolców

Model B nadaje się do montażu na powierzchniach wymagających ochrony o szerokości 18-25 cm. Wersja wyposażona w 26 drutów. System ochronny z tworzywa sztucznego zachowuje trwałość w wymagających warunkach – przy silnym wietrze czy opadach atmosferycznych.

 • Podstawa – bezbarwny poliwęglan odporny na wszelkie warunki atmosferyczne
 • Długość modelu – 40 cm
 • Zakres ochrony – 18cm- 25cm
 • Wysokość drutów – 12 cm
 • Druty tępo zakończone – nie raniące ptaków
plastikowe kolce przeciw ptakom model B
 • Wygodna podziałka do łamania w dowolnym miejscu
 • Skrzydełka wyposażone w otwory do lepszego zakotwiczenia kleju

SKUTECZNOŚĆ NASZYCH KOLCÓW NA PTAKI POKAZANA NA ZDJĘCIACH

jubilat przed instalacją kolców na ptaki
jubilat po zainstalowaniu kolców na ptaki
lampa po instalacji kolców na gołębie
tablica informacyjna z zainstalowanymi kolcami przeciw ptakom
gołębie siedzące na niezabezpieczonej elewacji
gołębie na budynku bez kolców

Montaż kolców

Montaż systemów ochronnych zaleca się przeprowadzać w temperaturze nie niższej niż +4°C ze względu na późniejszą jakość spoiwa. Powierzchnię, na której chcemy montować systemy, należy oczyścić, a następnie odtłuścić (najlepiej denaturatem). Pomimo, iż producenci niektórych klejów dopuszczają montaż na powierzchniach wilgotnych, dla pewności zalecamy montaż na suchych i oczyszczonych powierzchniach.

Dla lepszego zakotwiczenia zalecamy nanoszenie kleju na skrzydełka z otworami, umieszczone w podstawie każdego systemu. Dla miejsc o niestabilnym i mocno zdegradowanym podłożu, w podstawie umieszczone są otwory montażowe na wkręty, gwoździe, kołki itp. Każdy model systemów wyposażony jest w wygodne podziałki, umożliwiające łamanie w dowolnym miejscu, na dowolny wymiar. Druty można dowolnie wyjmować i konfigurować według zaistniałych potrzeb. Druty można zginać i łamać podstawię, aby zastosować kolce poziomo w potencjalnych miejscach wędrówek gryzoni (kun) po ścianach budynków.

Produkt ten, dzięki swoim właściwościom jest uniwersalny, bezpieczny i łatwy w montażu.

schemat: kolce plastikowe na ptaki

Kolce plastikowe na ptaki

Jesteśmy profesjonalistami z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Plastikowe kolce są skuteczną metodą odstraszania ptaków. To proste rozwiązanie, aby pozbyć się niechcianych lokatorów z parapetu. Firma Informa gwarantuje pełną skuteczność swoich rozwiązań. Zabezpieczenie przed gołębiami wykonane z kompaktowych elementów wyróżnia długowieczność.
Zakładając barierę na kalenicę, gzyms czy rant możesz mieć pewność, że kolce na ptaki z poliwęglanu będą spełniać swoją funkcję przez bardzo długi czas. Proponowany przez nas sposób na zabezpieczenie budynku przeciw gołębiom nie zagraża ich życiu. 

Dlaczego warto wybrać bezpieczne kolce na ptaki?

Metoda zapobiega lądowaniu, przesiadywaniu oraz gniazdowaniu zwierząt lotnych. Plastikowe kolce na parapet, dach lub rynny przeciw ptakom są giętkie i tępo zakończone. Gwarantuje to, że gołębie nie zostaną zranione. W zależności od szerokości chronionej powierzchni można dobrać odpowiedni model:
• Model A (10 – 18 cm),
• Model B (18 – 25 cm).
Produkt jest łatwy w montażu, a w razie potrzeby także w demontażu. Ma wygodną podziałkę do łamania i dopasowania w dowolnym miejscu: na balkonie, tarasie czy parapecie. Plastikowe kolce na ptaki tworzą zwartą, gęstą barierę, którą można przytwierdzić do podłoża w bardzo krótkim czasie. Dodatkowo skrzydełka pojedynczego modułu wyposażone są w otwory do lepszego zakotwiczenia kleju. Kompaktowe, mocne elementy z tworzywa sztucznego to wyrób w 100% nadający się do recyklingu.

Prosta obsługa i wysoka skuteczność kolców na gołębie

Dbamy o bezpieczeństwo zwierząt, dlatego nasze kolce na gołębie są jednocześnie miękkie i sprężyste, dzięki czemu nie kaleczą ptaków. Jeśli nowe osobniki próbują siadać na wystających gzymsach czy parapetach z zamontowanymi modułami, szybko zniechęcają się do miejsc zabezpieczonych barierą ochronną. Po kilku podejściach odlatują, znajdując sobie inne miejsca do bytowania.
Kolce firmy Informa nawet po wielu kontaktach z ptakami nie odkształcają się, zachowują sprężystość i wciąż można liczyć na ich skuteczność. Nasi klienci często podkreślają, że moduły odstraszają intruzów z doskonałym rezultatem nawet po wielu latach od montażu. Jeśli któraś z części wymaga wymiany, bez problemu można ją zdemontować i zastąpić nową.

Świetna jakość systemów ochronnych z kolcami na ptaki marki Informa

Do produkcji wyrobów wykorzystywane są sprawdzone, dobrej jakości surowce. Szeroka i odpowiednio gruba listwa korpusu jest wykonana z poliwęglanu. Plastikowe kolce na parapet przeciw gołębiom są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak opady śniegu, deszczu czy silny wiatr nie są w stanie ich uszkodzić. Dzięki temu bariera ochronna skutecznie i przez długi czas zabezpiecza przed odchodami ptaków, które mogą być dużym problemem, zwłaszcza w miejscach stałego wzrostu populacji tych zwierząt.
Wysoka trwałość sprawia, że odstraszanie intruzów trwa non stop, co gwarantuje czyste dachy, parapety i elewacje. Ptasie zanieczyszczenia nie tylko je szpecą, ale także niszczą i osłabiają strukturę tynku czy dachówek. Zamiast kosztownego czyszczenia wybierz kolce przeciw gołębiom i innym ptakom Informa. Potwierdzona skuteczność zabezpieczeń pozwala uniknąć strat i uszkodzeń w nowo oddanych do użytku i wyremontowanych budynkach.

Informa – producent systemów ochronnych przeciw ptakom

Nasze artykuły pozwalają na ochronę powierzchni przed zanieczyszczeniami zwierząt lotnych. Proponujemy wyroby, które zabezpieczają przed niepożądaną obecnością ptaków, takich jak np. gołębi, w najniższych cenach na rynku. Trwała konstrukcja na parapecie może spełniać swoją funkcję przez cały rok. To klasyczny przykład prostego, niedrogiego rozwiązania, które całkowicie odstrasza skrzydlate zwierzęta od kamienic, biurowców i domów jednorodzinnych.
Nasze kolce skutecznie zniechęcają nieproszonych gości przed zadomowieniem się w miejscach, które w rezultacie są narażone na zabrudzenie ich odchodami. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu budynku przed ptakami w ramach remontu lub tuż po wykończeniu świeżo wybudowanego domu. W porównaniu do całego kosztu budowy lub odnowienia montaż kolców na gołębie to niemal niezauważalny wydatek, który skutecznie ochroni elewację i dach. 
Modele dostępne są w ciągłej sprzedaży. Świadczymy szybką realizację zamówień w wybrane miejsce. Gwarantujemy najwyższą jakość usług, a każdy kontrahent może liczyć na indywidualne podejście. Oferujemy także atrakcyjne rabaty. Zapraszamy do kontaktu!